Strona w przygotowaniu na rok 2022.

Poniższe informacje dotyczą poprzedniej imprezy. Zostaną one zaktualizowane przed kolejną edycją.

============

 

 

Start – Kielce / WSEPiNM ul. Jagiellońska 109 A/.

Dojście do szlaku czerwonego pod Górą Karczówka / ok. 500 m ./

Szlak CZERWONY przez około 4 km do dzielnicy Białogon.

Uwaga! Przy drewnianym kościele opuszczamy szlak czerwony, skręcamy w lewo w ulicę Fabryczną/. Przechodzimy przez światła na ul. Krakowskiej i idziemy ulicą na Ługach do końca, wchodząc za znakami organizatora / biało - czerwone szarfy/ na wprost do lasu. Po około 500 m dochodzimy do szlaku spacerowego wokół Kielc / BIAŁO - ŻÓŁTY KWADRAT/.

6 - 17 km - SZLAK ŻÓŁTY SPACEROWY, przez Pierścienicę do punktu kontrolnego Kielce Bukówka, przy dojściu szlaku do ul. Wojska Polskiego. Na punkcie kontrolnym woda.

17 - 28 km - idziemy SZLAKIEM NIEBIESKIM / Łagów - ChęcIny/ przez Góry Telegraf, Pierścienicę, Biesak do Słowika. Po przejściu ulicy Krakowskiej na wysokości Klubu łuczniczego Stella szlak niebieski łączy się ze szlakiem SPACEROWYM ŻÓŁTYM. Opuszczamy szlak niebieski.

Szlakiem żółtym idziemy do ulicy Łopuszniańskiej / około 2 km/, gdzie skręcamy w prawo do restauracji Kolorowa / 300m znaki organizatora/.

30 km - punkt kontrolny Restauracja Kolorowa. Zupa, kawa, herbata, woda.

30 - 32 km - Z punktu kontrolnego idziemy w lewo ulicą Łopuszniańską, po około 1 km dochodzimy do czarnego szlaku, gdzie skręcany w lewo. Czarnym szlakiem około 1 km do niebieskiego na Górze Zielona.

32 - 43 km - SZLAK NIEBIESKI.

Uwaga!!! NA ZIELONEJ PO ZAKOŃCZENIU SZLAKU CZARNEGO SKRĘCAMY W PRAWO W KIERUNKU CHĘCIN.

43 km - punkt kontrolny pod Chęcinami. Woda.

W tym miejscu schodzimy ze szlaku do wsi Zelejowa. Oznakowanie organizatora. 500 m drogą leśną, po dojściu do asfaltu w prawo, 2 km przez wieś i dochodzimy do CZERWONEGO SZLAKU.

43 - 53 km - szlak czerwony, przez Patrol. Po zejściu z Patrola na osiedle Zalesie, przed wiaduktem kolejowym idziemy na wprost, do Restauracji Kolorowa.

53 km - Restauracji Kolorowa. Punkt kontrolny. Zupa, kawa, herbata

53 km - do mety - SZLAK ŻÓŁTY SPACEROWY.

Po wyjściu z punktu kontrolnego idziemy 300 m w lewo, skręcamy w prawo w szlak spacerowy żółty, którym po około 12 km dochodzimy do połączenia szlaków żółtego i czerwonego. Przechodzimy na szlak CZERWONY, przez Górę Karczówkę do mety.

Meta - WSEPiNM ul. Jagiellońska 109 A

Trasa wydaje się zagmatwana, ale tylko pozornie. W każdym praktycznie przypadku zmiany szlaku będzie punkt kontrolny, gdzie można dopytać o dalszą drogę.

 

 

 

 

Mapka