Start – PIEKOSZÓW

Szlak CZARNY przez około 8 km.

8 km - Po przejściu wiaduktu nad obwodnicą Kielc nie skręcamy w prawo w las, tylko idziemy chodnikiem ul. Łopuszniańską. Oznakowanie – biało-czerwone taśmy. Po około 1,5 km – PUNKT KONTROLNYRestauracja Kolorowa. Tam kawa, herbata.

Następnie po około 500 m dojście do szlaku CZERWONEGO, takie samo oznakowanie /biało-czerwone taśmy/ , ul. Garbarską. Szlakiem czerwonym dochodzimy na szczyt Patrol /12 km/, gdzie na szczycie rozwidlenie szlaków, zmieniamy szlak na NIEBIESKI.

Szlakiem niebieskim podążamy przez Szewce i koło Jaskini Piekło Skibskie /21 km/.

Około 1 km dalej, przy znaku ścieżki przyrodniczej „Jaskinia Piekło 45 min.” PUNKT KONTROLNY.

Tam skręcamy w lewo!

NIE DOCHODZIMY DO CHĘCIN, OMIJAMY TEŻ GÓRĘ ZELEJOWĄ ZE WZGLĘDU NA ŚLISKIE SKAŁKI.

Po około 500 m dochodzimy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo. Kolejne 1,5 km asfaltem przaz wieś Zelejowa / uwaga! brak chodnika!!!/ Oznakowanie – biało – czerwone szarfy. Dochodzimy do dużego placu w Zelejowej, gdzie wchodzimy na CZERWONY SZLAK.

Następnie tym szlakiem koło Jaskini Raj przechodzimy na Patrol i dalej czerwonym, schodząc z Patrola, dochodzimy do wiaduktu kolejowego, PRZED KTÓRYM IDZIEMY PROSTO /opuszczamy czerwony szlak/, do Restauracji Kolorowa – PUNKT KONTROLNY I CIEPŁY POSIŁEK. /ok.32 km/

Restauracja Kolorowa gości nas dwukrotnie!

Potem kierujemy się w prawo od Kolorowej, po 500 m wracamy na CZERWONY szlak i podążamy nim do końca, przez Brusznię i Karczówkę. Schodząc z Karczówki widzimy metę, siedzibę WSEPiNM, gdzie META zlokalizowana jest w hallu głównym.

Tam podsumowanie i wręczenie nagród.