Start – WĘGRZYN

Szlak NIEBIESKI przez około 13 km.

Uwaga! W miejscowości Jóźwików / 4 km/ przechodzimy koło kościoła i idziemy na wprost, w kierunku cmentarza. Tam dopiero znak skrętu w lewo, oznakowanie słabe, remont drogi.

13 km - Dojście do szlaku CZERWONEGO. PUNKT KONTROLNY – Kuźniaki /woda/.

Szlakiem czerwonym przez Góry Kuźniacką Perzową, Siniewską do góry Baraniej.

UWAGA! Na szczycie Baraniej / 23 km/ zmiana szlaku na CZARNY do Oblęgorka.

24 km – PUNKT KONTROLNY – Oblęgorek. Punkt znajduje się przy Pałacyku, po lewej stronie, wiata. Tam ciepły posiłek, kawa, herbata.

25 km- dochodzimy do drogi głównej w Oblęgorku i kierujemy się w lewo.

Dalej szlak rowerowy /Green Velo/ przez ok. 2 km.

W miejscowości Chełmce /przy kościele/, skręcamy w ul. SPORTOWĄ, następnie DĘBOWĄ I JAGODOWĄ. Szlak od tej pory oznakowany także biało – czerwonymi szarfami.

Po dojściu do drogi asfaltowej w Brynicy skręcamy w lewo i po około 500 m dochodzimy do znaku – Brynica 101-140. Kierujemy się za tym znakiem. Cały czas oznakowanie szarfami doprowadza nas do znaku Brynica 101-109. Idziemy za tym znakiem do końca zabudowań, skręcamy w prawo w polną drogę, która doprowadzi nas do drogi głównej w Szczukowicach.

Szczukowice – skręcamy w główną drogę w prawo, idąc obok Straży Pożarnej i przez przejazd kolejowy.

UWAGA! Za przejazdem kolejowym na rozwidleniu idziemy na wprost. Po następnych 200 m główna droga Piekoszów – Kielce. Tam przechodzimy przez przejście dla pieszych i kierujemy się w lewo. Po 100 metrach w prawo w drogę podrzędną w kierunku Dobromyśla. Oznakowanie – biało – czerwone szarfy.

Po dojściu do pętli autobusowej Dobromyśl wchodzimy na szlak spacerowy żółty, oznakowany biało – żółtym kwadratem. Dodatkowo biało – czerwone szarfy. Dochodzimy do ul. Łopuszniańskiej. Tam opuszczamy szlak żółty za prejściem dla pieszych i idziemy w lewo za szarfami, do PUNKTU KONTROLNEGO Restauracja „Kolorowa”. Tam ciepły posiłek, kawa, herbata. / 43 km/

Potem kierujemy się w prawo od Kolorowej, po 500 m wchodzimy do CZERWONY szlak Chęciny – Kielce i podążamy nim do końca, przez Brusznię i Karczówkę. Schodząc z Karczówki widzimy metę, siedzibę WSEPiNM, gdzie META zlokalizowana jest w hallu głównym.

Tam podsumowanie i wręczenie nagród.

Mapa
Załącznik Rozmiar
Błotna 50 -tka - mapa szlaku. 1.22 MB